Kadra

mgr Monika Litwin-Pielecha

Nauczyciel pomocniczy

Pani Monika pełniła funkcję nauczyciela w grupie "Misiaczków" (dzieci 4-letnie) w ramach zastępstwa za Panią Joannę Stawecką. Pracuje w naszym Przedszkolu od marca 2011 roku. Pełniła funkcję pomocy nauczyciela w grupie „Motylków”, a następnie funkcję nauczyciela wspierającego w grupie „Fasolek”. Obecnie od Września 2017 roku wspiera prowadzenie Grupy Smerfów wraz z Panią Asią i Jolą. W 2012 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Kontynuując naukę podjęła studia uzupełniające magisterskie – na tej samej Uczelni o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z logopedią. W celu podwyższenia swoich kwalifikacji jednocześnie podjęła studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Uczestniczyła m.in. w warsztatach na temat: „Rozpoznanie i oddziaływania wychowawczo – edukacyjne w pracy z dziećmi zdolnymi i uzdolnionymi”.

Pani Monika jest osobą ciepłą i uśmiechniętą, z łatwością nawiązującą kontakty z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Bycie z dziećmi dostarcza Jej dużo przyjemności oraz satysfakcji i radości. Jest wrażliwa na ich potrzeby i pragnienia. W swojej pracy stara się podążać za dzieckiem, organizować tak otoczenie, aby ono samo mogło rozwiązywać problemy. Próbuje wspierać indywidualizm dzieci, pamiętając o aspektach społecznych koniecznych do życia w grupie przedszkolnej i dorosłym życiu.

Swoje podejście do pracy zawodowej potrafi określić jednym zdaniem: „Dzieci dają mi szczęście i siłę, dzięki nim to, co robię ma sens”.

W wolnym czasie lubi słuchać muzyki, czytać książki i obejrzeć dobry film.