Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Grupy integracyjne ! Partner Raport

WARSZTATY DLA RODZICÓW – „STAWIANIE GRANIC DZIECKU W PRAKTYCE”

Większość z nas – rodziców – nie raz staje przed dylematem jak zachęcić dziecko do posprzątania klocków po zabawie, czy dotrzymania innej zasady, na jaką się już umówiliśmy. Stosujemy różne rozwiązania, używamy różnych stylów wywierania wpływu na dziecko i z różnym skutkiem osiągamy rezultaty.

W ostatni piątek odbył się pierwszy z czterech planowanych warsztatów, jakie prowadzimy w tym roku dla rodziców ze wszystkich naszych grup. Warsztat dał szanse rodzicom na poznanie różnych metod definiowania i egzekwowania wytyczonych dziecku granic i przećwiczenia metod w praktyce.

Bardzo zależy nam na tym, aby warsztaty rozwijały praktyczne umiejętności, stąd część zajęć miała charakter scenek, w których w rolę czteroletniego Adasia wcielił się zaprzyjaźniony z nami aktor, a uczestnicy warsztatu grali role jego rodziców.

Bardzo cieszymy się, że uczestnicy warsztatu bardzo pozytywnie go ocenili. Największe uznanie zdobyły scenki, w których rodzice mieli okazję na praktyczne przećwiczenie proponowanych przez nas metod. Serdecznie dziękujemy rodzicom z grupy „Pszczółek” za obecność i entuzjazm na sali szkoleniowej. Natomiast rodziców pozostałych grup serdecznie zapraszamy na warsztaty, jakie jeszcze przed nami. Zobacz zdjęcia…

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art