Kadra

mgr Robert Suszko

właściciel marki/dyrektor
Pan Robert sprawuje nadzór nad działalnością Przedszkola w zakresie pracy dydaktycznej jak również zarządczej. Jest założycielem i właścicielem marki entliczek-pentliczek. W 2000 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W styczniu 2009 roku ukończył Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej w WSP TWP w Lublinie. Ukończył również Executive Master of Business Administration GFKM w Katowicach (2017).

W latach 2001-2011 współpracował jako wykładowca z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Lublinie prowadząc zajęcia (Pedagogika Przedszkolna): komunikacja interpersonalna; zarządzanie mediami; wykorzystywanie programów multimedialnych w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym oraz przedsiębiorczość. 

Od 1999 do 2007 roku realizował swoje pasje kształceniowe jako instruktor-trener w Centralnej Szkole Trenerskiej ZHP. Zajmował się tam miedzy innymi zagadnieniami: budowania i ewaluacji pracy jednostek terytorialnych NGO; wprowadzania zmian w organizacji; Public Relations oraz zajęcia z zakresu zarządzania organizacją.
W latach 2001-2005 był kierownikiem projektu na szczeblu ogólnopolskim - "Stwarzanie warunków do działania jednostki terytorialnej NGO".
W latach 1998 - 2007 pełnił funkcję komendanta Hufca Lublin Związku Harcerstwa Polskiego.
Ukończył między innymi kursy i szkolenia z zakresów:
  • zachowania w organizacji;
  • wystąpienia publiczne;
  • zarządzanie organizacją i zarządzanie strategiczne;
  • rachunkowość zarządcza;
  • zarządzanie finansowe
  • zarządzanie zasobami ludzkimi
Praca w Przedszkolu to według Roberta spełnianie cudownej misji jaką jest dawanie maluchom szczęścia i spełniania ich marzeń.
Prywatnie interesuje się sztukami walk wschodu (stopień mistrzowski 1 dan), aktywnie uprawiając karate;  jest pasjonatem czytania - czyta zawsze i wszędzie...; fotografią - montażem, retuszem, technikami artystycznymi oraz trekkingiem górskim i wysokogórskim... jak sam mówi "...gór mi trzeba i ciągle mi mało..."


NAUCZYCIELKI O PANU ROBERCIE:

"Zawsze wiedział, jakie chciał stworzyć miejsce dla dzieci i rodziców i każdego dnia pilnuje by taki właśnie był entliczek. Potrafi żartować, motywować, wspierać – sprawić by przedszkolny mechanizm działał bez zarzutu. Zdrowo się odżywia, pija gorzką herbatę a w Jego pokoiku można usłyszeć często dźwięki łagodnej muzyki"

"Zna po imieniu każde dziecko w przedszkolu :),  zawsze docenia pracę swoich nauczycielek,  pozwala rozwijać skrzydła, całym sercem wspiera „śmiałe pomysły” i pomaga je realizować. Zna mnóstwo piosenek i czasem  ( zdecydowanie za rzadko) gra w przedszkolu na gitarze. Lubi wyzwania, nie znosi bałaganu. Tworzy w pracy dobrą, serdeczną i przyjazną atmosferę. Normalnie da się lubić :)"

"Człowiek Orkiestra, którego można określić wieloma czasownikami: wymyślić, kupić, zamienić, naprawić, zadzwonić, załatwić, porozmawiać, rozwiązać, pomyśleć, zorganizować…. Wiele czasowników ale jeden przymiotnik: niezastąpiony!"

"Dążący do wcielenia w życie przedszkolne wszystkich ideałów. Zawsze oczekuje więcej niż 100% i dąży do tego, żeby motto przedszkola – „entliczek pentliczek – więcej niż przedszkole” nie było tylko pustym frazesem. Potrafi stworzyć w przedszkolu ciepłą i rodzinną atmosferę. Otwarty na wszelkie pomysły, nowości czy prośby. Potrafi motywować i docenić za najmniejszy sukces."