Kadra

mgr Agnieszka Augustowska

nauczycielka

Absolwentka ( 2005 – 2010) Instytutu Nauk O Rodzinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W najbliższym czasie rozpoczynam studia podyplomowe z Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które pomogą mi pogłębić swoją wiedzę. Pracując z dziećmi zajmuję się nimi tak, jakbym chciała aby zajmowano się moimi dziećmi. Pragnę, aby  dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie , dlatego uczymy się zasad i przestrzegamy rytmu dnia, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Opieram się na  wspieraniu w samodzielności w codziennym życiu,  odkrywaniu świata. Prowadząc zajęcia chcę rozbudzić tą ciekawość. Z każdym dniem widząc nasze „małe sukcesy” i uśmiechnięte buzie dostaję motywacje do dalszej pracy.

 

NAUCZYCIELKI O PANI AGNIESZCE:

„Wulkan energii. Ona nie chodzi – ona fruwa. Wszystko, co robi, mówi - przeżywa całą sobą. W momentach znużenia czy zwątpienia warto zajrzeć do jej sali i popatrzeć chwilkę na jej zajęcia. Od razu dostaje się „Powera” i nawet kawa staje się zbędna. Jeśli człowiek potrafi przekroczyć prędkość światła to tak – ona świetnie się do tego nadaje. Ogromny powiew świeżości w entliczku. Taki nauczyciel to dla dzieciaków prawdziwy skarb.”

„Uwielbia swoją pracę i mówi to przynajmniej kilka razy w tygodniu. Do dzieci podejście ma jak prawdziwa mama – uwielbia się z nimi bawić, tulić, wygłupiać, śpiewać. Ale także bardzo mądrze stawia granice, aby dzieci jak najszybciej zaakceptowały zasady i stały się mądrymi, dobrymi przedszkolakami. Dzieci uwielbiają jej teatrzyki, bardzo szybko przywiązały się do „pani Agusi” i czują się z nią bezpiecznie. Świetnie śpiewa, jej energia mogłaby zasilić elektrownię atomową.”

„Bardzo jej zależy na tym, żeby jej zajęcia były atrakcyjne dla dzieci, aby w grupie nigdy nie było nudy. Tytan pracy. Uwielbia żartować, śmiać się – z każdym zagada, do każdego się uśmiechnie – ale jak trzeba potrafi być stanowcza.”

„Wypowiada największą ilość słów na minutę ze wszystkich nauczycielek. Nie ma dla niej sytuacji nie do rozwiązania. Całym sercem angażuje się w swoją pracę- widać, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.”