Zamojskie zoo w entliczku

W czwartkowe przedpołudnie odwiedzili nasze Przedszkole dość egzotyczni i niecodzienni goście. Wraz ze swoimi opiekunkami – panią Małgosią i panią Anetką, przyjechali do nas podopieczni zamojskiego zoo – dwa przesympatyczne węże (tak tak to nie pomyłka – przesympatyczne!) pytony królewskie  - Leon i Centka.  Jak wiadomo nie każdy lubi gady, jak się okazało nie przepadamy za nimi bo ich nie znamy, przy bliższym poznaniu okazują się naprawdę przyjazne. Pani Anetka i pani Małgosia opowiedziały nam najpierw co nieco o zamojskim zoo i jego mieszkańcach, ich zwyczajach, pielęgnacji oraz o zasadach, których należy przestrzegać odwiedzając ogród zoologiczny, a potem przedstawiły nam  Leona i Centkę. Mogliśmy obejrzeć je z bliska, dotknąć, pogłaskać, nawet wziąć na ręce, a na koniec zrobiliśmy sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Nasze przedszkolaki wykazały się olbrzymią odwagą, niektóre pozwoliły nawet by węże oplotły ich szyję! Przerażonych rodziców uspokajamy :) Leon i Centka są pozbawione zębów i jadu i choć należą do dusicieli, są naprawdę niegroźne.. Dziękujemy paniom z zamojskiego zoo a wszystkich Państwa już dziś zapraszamy do odwiedzin jedynego na Lubelszczyźnie tak dużego ogrodu zoologicznego i poznania innych jego podopiecznych. Jak się dowiedzieliśmy, jesienią zamieszkały w zamojskim zoo trzy żyrafy, a w tym roku przybędzie także hipopotam :) Zapraszamy, a więcej informacji na stronie internetowej zoo. To było niezwykłe spotkanie :) Zobacz zdjęcia