Szkoła dla Rodziców - podsumowanie edycji 2017

Zakończył się cykl warsztatów wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” realizowany w naszym przedszkolu!!! Założeniem „Szkoły…” jest twierdzenie, że jeśli chcemy zmienić zachowanie dziecka, to należy zacząć od pracy nad sobą – by zmienić nasze nastawienie i nasz sposób komunikacji. Gratuluję Rodzicom, którzy wzięli udział w tym szkoleniu, że podjęli ten wysiłek. Wymagało to wytrwałości, zaangażowania i otwartości. Kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” już na jesieni!!Zapraszam Rodziców z naszego przedszkola oraz chętnych Rodziców z innych placówek.

Karolina Jacniacka

psycholog, psychoterapeuta

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to cykl warsztatów psychoedukacyjnych, które mają na celu zrozumienie pewnych zachowań dziecka, jego emocji, potrzeb i przez to lepsze radzenie sobie rodziców z trudnościami wychowawczymi. Za nami dziewięć tygodni pracy i spotkań podczas, których zajmowaliśmy się codziennymi sytuacjami dotyczącymi relacji z dzieckiem. Podczas zajęć Rodzice zapoznali się z różnorodną tematyką i nabyli nowe, konkretne metody, aby wprowadzać wiedzę w praktykę. Zakres tematyki odejmuje tematy odnoszące się do:

 

  • stawiania granic tak, aby były przez dziecko respektowane
  • rozpoznawania, wyrażania i akceptowania uczuć dziecka
  • motywowania dziecka do współpracy
  • modyfikowania zachowań dziecka- wyciągania konsekwencji
  • uwalniania dziecka od grania różnych ról w domu i przedszkolu
  • chwalenia dziecka i budowania jego poczucia własnej wartości
  • wspierania samodzielności dziecka

 

Poprosiłam uczestników kursu o podsumowanie naszych spotkań i zachęcenie nowych Rodziców do wzięcia udziału w kolejnej edycji cyklu. Oto one:

„Szkoła dla Rodziców pomogła mi zrozumieć emocje moich dzieci. Lepiej rozmawia mi się z córką, która bardziej otworzyła się przed mną i opowiada mi o swoich problemach”

„Polecam bardzo, warto chodzić na zajęcia. Poprzez podanie wskazówek dowiemy się jak ułatwić sobie życie:)”

„Dowiesz się jak mądrze pomóc swojemu dziecku w budowanie jego osobowości”

„Dziesięć tygodni minęło niesamowicie szybko, będzie mi brakowało tych zajęć”

„Szkoła… pozwala zmienić nasze podejście do dziecka. Nawet samo dziecko jest pozytywnie zaskoczone moimi postępami”

„Łatwo powiedzieć, że warto, ale to szczera prawda. Szkoła… pozwala spojrzeć inaczej na moje dziecko, docenić je i uwierzyć, że mogę być lepszy rodzicem”