Przegląd Kolęd i Pastorałek "Rodzinne kolędowanie"

Dziś w entliczku zaroiło się od najprawdziwszych kolędników, a to za sprawą I Wewnątrzprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Rodzinne kolędowanie”, który odbył się dziś w naszym Przedszkolu po raz pierwszy, ale mamy nadzieję nie ostatni. Rodzinne, międzypokoleniowe zespoły muzyczne stworzone przez nasze Przedszkolaki przez całe Święta ćwiczyły w domach najróżniejsze kolędy i pastorałki, by dziś wystąpić i wspólnie z nami powalczyć o ożywienie zanikającej już niestety, aczkolwiek wspaniałej tradycji śpiewania pięknych polskich kolęd i pastorałek. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni, nie mogliśmy jednak tak po prostu się rozejść… Po przeglądzie zasiedliśmy wszyscy przy dźwięku gitary pana Dyrektora i taty Marysi – pana Marka, chwyciliśmy za najróżniejsze instrumenty – janczarki, trójkąty, ton bloki, grzechotki, bębenki, tamburyna i zaczęliśmy wspólne kolędowanie. Entliczek chyba jeszcze nigdy nie widział tylu wspaniałych muzyków i instrumentów na raz. Zabrzmiała fantastyczna, kolędnicza orkiestra. To był naprawdę magiczny, rodzinny czas. Dziękujemy uczestnikom za odwagę i gratulujemy! Byliście fantastyczni! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, a grono entliczkowych kolędników się powiększy. Już dziś zachęcamy :) Zobacz zdjęcia