Podróż do Krainy Lodu...

Za siedmioma morzami, za siedmioma górami… a może i jeszcze dalej był już  nasz gość Pan Kamil -  Tata Kamilki i Aleksa z naszego Przedszkola. Pan Kamil jest zapalonym podróżnikiem, zwiedził wiele miejsc na świecie, zawędrował także na daleką północ do miejsc, które są  jakby wprost wzięte  z bajki Kraina Lodu. Tata Kamilki i Aleksa przybył do grupy Melmaków, aby podzielić się swoją podróżniczą pasją i opowiedzieć  o przygodach związanych z podróżami. I szczerze mówiąc nie jest łatwo w kilku zdaniach streścić przebieg tej wizyty, ponieważ bogactwo wrażeń jest  tak ogromne, że po prostu brakuje słów.  Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o tym, jak to jest przeżyć wiele, wiele dni z dala od cywilizacji, w niezmiernie trudnych warunkach, kiedy wszystko co potrzebne do przetrwania znajduje się w saniach, które cały czas trzeba ciągnąć za sobą. Jak to jest po całym dniu marszu w „mroźnej krainie”, położyć się spać w namiocie, gdzie temperatura wynosi minus 20 stopni, jak to jest obudzić się i zobaczyć głowę ciekawskiego renifera, który właśnie zagląda, by sprawdzić co słychać. Jak to jest zobaczyć na własne oczy niedźwiedzia polarnego w naturalnych warunkach i mieć świadomość, że ten biały miś, nie jest taki słodki, że tak naprawdę często ma ochotę po prostu zapolować na człowieka. Jak to jest być zdanym wyłącznie na siebie i garstkę towarzyszących osób, bez zasięgu, bez możliwości uzyskana szybkiej pomocy, bo od najbliższego miejsca, gdzie żyją ludzie jest kilkadziesiąt kilometrów. Pan Kamil pokazał nam zdjęcia ze swoich podróży- widoki zapierają dech w piersiach, i to zarówno z pory zimowej jak i letniej,  oglądaliśmy także filmy, mieliśmy okazję spróbować  jedzenia, jakie zabiera się ze sobą w taką podróż. Oglądaliśmy wszystkie części stroju i ekwipunku niezbędnego do przetrwania w tak trudnych warunkach.  Panu Kamilowi serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym Przedszkolu, za wspaniałe opowieści, za to, że dzięki niemu mogliśmy  przez chwilę  przenieść się hen,  hen daleko i doświadczyć jakie niezwykle bogate przeżycia i doświadczenia czekają tych, którzy odważnie realizują swoje pasje i marzenia. Dziękujemy. Zobacz zdjęcia