Pan Policjant u Gryfinków

W piątek do Sali Gryfinków przybył tajemniczy gość – choć może nie do końca tajemniczy, bo znany doskonale przynajmniej jednemu z naszych Maluszków – Kajtusiowi. Odwiedził nas jego tatuś, który jest policjantem. Przybył w mundurze, z całym policyjnym wyposażeniem i oczywiście z policyjnym radiowozem, który zrobił na naszych Przedszkolakach największe wrażenie. Pan Maciej przypomniał razem z dziećmi wszystkie najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w ruchu drogowym. Wyjaśnił, czym zajmuje się policjant i że nie należy się go bać, a wręcz przeciwnie – zawsze śmiało prosić o pomoc, gdy znajdujemy się w jakimś niebezpieczeństwie. Gryfinki i Lumiki, bo również starszą grupę zaprosiliśmy na to spotkanie miały okazję przymierzyć policyjne kajdanki i sprawdzić, czy policyjna pałka jest naprawdę ciężka. Nasze Przedszkolaki mogły też zadać Panu policjantowi nurtujące je pytania. Na koniec każdy dostał od Pana Macieja upominek – odblaskową opaskę, która sprawia, że dzieci i dorośli są widoczni gdy zapadnie zmrok, dzięki czemu mogą czuć się bezpieczni, bo zawsze na czas zostaną zauważeni przez nadjeżdżające samochody. Na koniec wyszliśmy przed Przedszkole by obejrzeć dokładnie policyjny radiowóz, mogliśmy nawet do niego wsiąść. Pan Maciej pożegnał nas dźwiękiem policyjnej syreny :) Było fantastycznie, takich emocji w Przedszkolu Gryfinki chyba jeszcze nie doświadczyły. Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi, że znalazł dla nas czas i nas odwiedził :) Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie. Zobacz zdjęcia