Optyk w entliczku

W poniedziałek, 15 maja gościliśmy w przedszkolu panią optyk. Najstarsze grupy miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda badanie okulistyczne w gabinecie, sprawdziliśmy czy nasze przedszkolaki mają dobry wzrok i czy potrafią dostrzec niewielkie elementy na tablicach okulistycznych. Największą frajdę sprawiło im jednak przymierzanie różnych kolorowych oprawek, które Pani optyk przyniosła ze sobą. Niektórzy wybierali klasyczne oprawki, inni sprawdzali, jak będą wyglądać w okularach przeciwsłonecznych a najbardziej odważni przymierzali baaaaardzo ekstrawaganckie i oryginalne okularki, w których wyglądali naprawdę fantastycznie. Na koniec oczywiście nie zabrakło prezentów - każdy przedszkolak otrzymał dyplomik z kolorowanką oraz kolorowe kredki. Dostaliśmy także zaproszenie na bezpłatne badanie okulistyczne w profesjonalnym gabinecie. Jak się okazało, na szczęście nasze przedszkolaki mają bardzo dobry wzrok, mimo to niektórzy, po wizycie pani optyk zamarzyli o tak oryginalnej ozdobie jaką są okulary :)  Najważniejsze jest jedno - dowiedzieliśmy się, że badanie okulistyczne to nic strasznego, a profilaktyka jest niezwykle ważna, by dobrym wzrokiem cieszyć się przez dłuuugie lata :) Zobacz zdjęcia