"Koziołek Matołek wyrusza w świat" czyli Teatr TAK! w entliczku

12 września gościliśmy w entliczku Teatr TAK!. Tym razem nasze Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl na motywach książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Koziołek Matołek wyrusza w świat". Koziołek Matołek za sprawą zaklęcia Baby Jędzy trafia do Nowego Yorku. Po podróży samolotem ląduje w Afryce, dzięki Papudze dociera na szczyt tęczy,  następnie do Chin, by nareszcie za sprawą magicznej herbatki Ritu-Titu przenieść się spowrotem do Polski. Tu po dzielnej walce z zaklętym przez złego trola Smokiem zasiada na tronie w księstwie Koziegłowie i wyznaje (po angielsku) miłość ślicznej księżniczce Zofii. Teatr Tak! to oczywiście przede wszystkim zabawa, ale jak zawsze nie zabrakło walorów edukacyjnych, bo w swoje przedstawienia nasi goście zawsze wplatają elementy nauki języka angielskiego. Razem z bohaterami przedstawienia nasze Przedszkolaki miały więc okazję przypomnieć sobie kolory, cyferki, alfabet w języku angielskim a także podstawowe zwroty grzecznościowe. Zabawa była znakomita, a nasze Przedszkolaki jak zawsze zachwycone. Nawet maluszki, dla których było to pierwsze takie wydarzenie w Przedszkolu spisały się na medal i chociaż Baba Jędza w niektórych wywołała dreszczyk emocji, dzielnie wytrwały do końca, bawiąc się razem z Koziołkiem i spotkanymi przez niego w podróży innymi bohaterami :) Zobacz zdjęcia