"Kot w jednym kapeluszu"

13 stycznia nasze Przedszkolaki z grup Rufików, Melmaków i Entków wybrały się do Centrum Kongresowego UP na spektakl Teatry MplusM z Poznania  pt. „Kot w jednym kapeluszu”. Bohaterowie spektaklu -  Feliks, Bonifacy, Marian, Gracjana oraz Romana to mieszkańcy dachów, którzy spędzają leniwie dni na swych kocich włościach. Wspólnie grają w kocie łapki, urządzają dzikie harce, oglądają telewizję oraz organizują wyprawy na śmietnisko w poszukiwaniu najciekawszych kąsków. Nikt nie czuje się bardziej lub mniej ważny, potrzebny czy lubiany - wszyscy żyją ze sobą bardzo zgodnie. Tak rzeczy się mają do czasu, aż pewien kapelusz znaleziony wśród odpadów zaburza tę harmonię… Rozpoczyna się cały ciąg wydarzeń, które prowadzą do można by powiedzieć prawdziwej „kociej katastrofy” - kłótni, waśni i sporów. Zimną krew i spokój zachowuje na szczęście chociaż jedna, najstarsza kotka Romana. Stopniowo przywraca pokój i zgodę w grupie udowadniając niejednokrotnie, że bez względu na posiadane cechy czy dobra materialne, wszyscy są tak samo ważni i wartościowi i że nie można oceniać innych tylko powierzchownie. Mamy nadzieję, że kocią naukę zapamiętają także nasze Przedszkolaki :) Zobacz zdjęcia