Konkurs Piosenki Jesiennej u Melmaków

„Kto powiedział, że jesień jest smutna, że ma kolor szarego płótna,
że jej nawet nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział? Ja nie”

Choć pogoda nas nie rozpieszcza, choć za oknem zimno w naszej sali gorąca atmosfera i uśmiechy od ucha do ucha. Aby nie dać się jesiennym smutkom urządziliśmy I Melmakowy Konkurs Piosenki Jesiennej. Każde chętne dziecko mogło przygotować w domu przy pomocy rodziców dowolną piosenkę, której tematyka nawiązywała do jesieni, a potem zaprezentować się  wobec koleżanek i kolegów.

Prawdę mówiąc, niektóre dzieci z początku podeszły do pomysłu dość niepewnie i nie wyraziły większej chęci do udziału w konkursie. Tylko nieliczna grupka przygotowała w domu piosenki. Jednak kiedy pozostałe dzieci zobaczyły pięknie ozdobioną salę, scenę na której był prawdziwy dywan z kolorowych jesiennych liści i  profesjonalny mikrofon, poczuły ogromną ochotę na występ. Całe szczęście, że znamy już sporo jesiennych piosenek, także każde dziecko miało szansę poczuć się jak gwiazda na scenie i wykonać najpiękniej jak potrafi wybrany utwór.

Poszczególne wykonania przerywane były zabawą przy utworze „Jesień” A. Vivaldiego oraz jesiennym quizem.

Po prezentacji utworów przyszła pora na podsumowania i głosowania. Każde dziecko przyznawało jeden punkt dla osoby najpiękniej wykonującej piosenkę.  Głosowanie było ściśle tajneJ  a zwycięzcą I Melmakowego Konkursu Piosenki Jesiennej została Gabrysia. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom a laureatka nagrodę książkową.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za występ, rodzicom za pomoc w przygotowaniu piosenek.  A choć do zimy jeszcze daleko, my już mamy w planach Melmakowy Konkurs Piosenki Zimowej, o czym  rodziców zawczasu informujemy :) Zobacz zdjęcia