Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela postanowiliśmy zapytać ekspertów o to, jaki powinien być idealny nauczyciel. Nasi eksperci- czyli dzieci z grupy Entki i Melmaki nie miały wątpliwości. Oto co powiedziały:

„Nauczyciel powinien być jak super bohater, powinien nosić pelerynę- najlepiej czerwoną albo niebieską i jak chce może nosić maskę”

„Czasem może nosić dziurawe rajstopy”

„Musi umieć skakać na jednej nodze, na skakance, stać na głowie i na rękach pod ścianą, jeździć na rowerze, musi umieć grać i pracować na komputerze, musi umieć kroić tort, znać literki i ładnie pisać”

„Powinien grać w piłkę nożną, ładnie rysować księżniczki, roboty, syreny, wróżki, policjantki, parę młodą, krakowiankę i wszystko co jest na świecie”

„Super nauczyciel powinien opiekować się dziećmi, znać zabawy, grać na pianinie, chodzić na basen, jeździć nad morze, robić gimnastykę i balet, tańczyć, musi też umieć udawać posąg”

„Powinien śpiewać i  o jabłku, gruszce, malinkach, „Mam tę moc” i „Pójdę boso”.

„Musi robić fajne zajęcia, żeby dzieci się nie nudziły- a żeby się nie nudziły musi być więcej niż jedna rzecz na raz”

„Musi być śmiejący się i powinien urządzać swoje urodziny”

„Musi być silny, żeby uratować kogoś, kto spadnie z dużej górki”

„Super nauczyciel nie biega po sali, bo może sobie rozbić kolanko lub nochal”

„Super nauczyciel nie powinien  zjadać kaktusów”

Uff :) nie jest łatwo być super nauczycielem. Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa i gesty życzliwości, których doświadczyliśmy od Dzieci i od Rodziców w Dniu Nauczyciela :)